WARSZTATY SZKOLENIOWE „SENIOR NA SZLAKU”

Dnia 23 kwietnia 2015r. seniorzy z Klubu Seniora „Jaśki” z Ostroroga wraz z Panią Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Ostrorogu wyjechali na warsztaty szkoleniowe „ SENIOR NA SZLAKU” finansowane z środków Starostwa Szamotulskiego. Celem warsztatów była aktywizacja osób starszych połączona z rekreacją ruchową.

Pierwszym punktem warsztatów był pobyt  w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Seniorzy zwiedzili pałac i dzięki przewodnikowi dowiedzieli się o historii pałacu.  Następnie  była rekreacja ruchowa poprzez marsz  seniorów  z kijkami aleją jabłoniową  oraz ścieżką zdrowia przez las.

Z Chalina pojechaliśmy zwiedzać  OLANDIE w Prusimiu.  Przewodnik opowiedział seniorom historie OLANDII , jej tradycje i obyczaje , a następnie zaprosił uczestników wycieczki do zwiedzania i poznania dziedzictwa kulturowego osadników  olenderskich.  Obejrzeliśmy  skansen Olenderski, zabudowy folwarczne, młyn, spichlerz.  Również na terenie OLANDII odbyły się zajecia   treningowe – prawidłowe  posługiwanie się kijkami   Nordic Walking.  Seniorzy byli zachwyceni tym miejscem. Po zwiedzeniu OLANDII seniorzy udali się na obiad.

W drodze powrotnej na seniorów czekała niespodzianka. Pojechaliśmy do Ośrodka Edukacji  Przyrodniczo-Leśnej w Dąbrowie. Po zwiedzeniu ośrodka wszyscy seniorzy spędzili miło czas przy ognisku.

Galeria - http://biblioteka.ostrorog.net/?p=2083

Poprawiony (wtorek, 05 maja 2015 11:52)